• WIKTORIA MILLER NA PODIUM ETAPU OKRĘGOWEGO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA PCK

Wiktoria Miller, uczennica klasy drugiej liceum o profilu biologiczno-chemicznym zajęła 3. miejsce w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Konkurs odbył się 19. kwietnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie.

Wynik testu wiedzy oraz ocena realizacji zadania prozdrowotnego realizowanego w szkole dały licealistce miejsce na podium. Udział w konkursie wymagał wiedzy pozaprogramowej, koniecznej do rozwiązania testu o wysokim stopniu trudności, ale także kreatywności, umiejętności organizacyjnych, nawiązywania relacji rówieśniczych koniecznych do przeprowadzenia działań prozdrowotnych dla społeczności szkolnej. Liczyła się również umiejętność analizy i ewaluacji własnych działań, sposób ich dokumentowania i prezentowania wymiernych efektów.

• KADECI NAGRODZENI NA MISTRZOSTWACH KLAS MUNDUROWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM

W dniach 15-18. kwietnia 2024 r. odbyły się VII Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim. Kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, w składzie:Nadia Stempniewska, Oliwier Molenda, Mateusz Hamerski, Konrad Moczarski, Fabian Zakrocki godnie reprezentowali szkołę. Zawody sportowo-obronne odbyły się w konkurencjach określających poziom wyszkolenia kadetów i sprawności żołnierskiej. Pięcioosobowe drużyny z całej Polski rywalizowały w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, sportowego, kbk AK (popularny kałach) oraz w rzutach granatem na odległość. Kadeci rozkładali i składali broń na czas, pokonywali morderczą pętle taktyczną z przeciąganiem opony, czołganiem i dźwiganiem skrzynek z amunicją. W rywalizacji końcowej drużyna ze Złocieńca została sklasyfikowana na VIII miejscu, z niewielką różnicą punktową do podium. We współzawodnic

• MARCEL ŚLIWKA SEKRETARZEM MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU DRAWSKIEGO

21. kwietnia odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Drawskiego, podczas której młodzi radni ze szkół ponadpodstawowych powiatu drawskiego złożyli uroczyste ślubowanie oraz wybrali spośród siebie władze, Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza. Zespół Szkół w Złocieńcu reprezentują radni, wybrani w demokratycznych wyborach przez społeczność „Andersa”, Marcel Śliwka i Igor Zdziech. Marcel Śliwka, uczeń klasy 2. LO został Sekretarzem Młodzieżowej Rady Powiatu Drawskiego. Gratulujemy młodym radnym i życzymy aktywnej pracy na rzecz młodzieży naszego powiatu.

• EDUKACYJNIE NA WYSPIE UZNAM

22 marca 2024 r. licealiści Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa wspólnie z przewodnikiem panem Dariuszem Ostrowskim ze współpracującego z nami biura turystycznego Globtour powitali wiosnę na wyspie Uznam.

Swoją wiosenną przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Historyczno- Technicznego w Peenemünde, leżącego na terenie dawnego ośrodka badawczego i ukazującego m.in. historię niemieckiej technologii rakietowej w latach 1936-1945. Następnie udaliśmy się na spacer w koronach drzew do miejscowości Heringsdorf, podczas którego mogliśmy zbliżyć się do natury i podziwiać wyspę z zawrotnej wysokości - wieża widokowa ma 33 metry. Nasi żądni przygody uczestnicy spacerowali nawet po rozpiętej na środku górnej platformy siatce przelotowej o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Pełni pozytywnych wrażeń pojechaliśmy do Albeck - kurortu znanego z pięknych plaż, klimatycznych uliczek i charakte

• „ŻEBY PASJA STAŁA SIĘ ZAWODEM” - LICEALIŚCI W POSZUKIWANIU INSPIRACJI

Wizyta licealistów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie po raz kolejny okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie, wśród których większość stanowiła młodzież profilu biologiczno-chemicznego, uczestniczyli w prezentacji kierunków oferowanych przez tę uczelnię. Mogli zapoznać się w teoretyczny i praktyczny sposób z warsztatem pracy pielęgniarki, ratownika medycznego, fizjoterapeuty, dietetyka i kosmetologa, a także poznać szczegóły dotyczące studiowania na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe i wychowanie fizyczne. Takie spotkania mogą stanowić pomoc w wyborze drogi dalszego kształcenia. O tym, jak było ciekawie, świadczy fotorelacja Bartosza Nowickiego.

Środa 24.04.2024