• Znajdziesz tu wszystko, co najważniejsze: informacje o szkole i internacie, bieżące wydarzenia z życia ANDERSA, potrzebne dokumenty, zawsze aktualny plan lekcji i wiele, wiele innych...
  • Dlaczego my?

   Jest wiele powodów, dla których nauka w ANDERSIE to dobry wybór.
    • Doświadczona kadra
    • ...która da się lubić :-)
    • Jesteśmy zorientowani na sport
    • ...i szkolenie wojskowe
    • Prowadzimy tutoring szkolny
    • ...czyli indywidualną pracę z uczniem
     • II MIEJSCE LICEALISTEK ANDERSA W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE ZDROWIA

      5. kwietnia w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim odbyła się XIII Powiatowa Olimpiada Zdrowia, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, we współpracy z Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Liceum Ogólnokształcące w Złocieńcu reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Styburska, Martyna Sujecka, Karolina Szcześniak i Paulina Rutkowska. Uczennice rozwiązywały test wiedzy nt. zagadnień związanych ze zdrowiem oraz wykonywały zadanie praktyczne, które sprawdzało umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia. Po uwzględnieniu punktów z dwóch etapów rywalizacji dziewczęta zajęły drugie miejsce. Gratulujemy. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki biologii, pani Moniki Klimczak.

     • PAULINA RUTKOWSKA AWANSOWAŁA DO ETAPU REJONOWEGO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA PCK

      28. marca piętnastu uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Złocieńcu wzięło udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Jest to wieloetapowy konkurs, w którym nagrodą główną jest indeks na uczelnie wyższe, które patronują akcji. Celem programu jest kształtowanie u młodzieży zasad zdrowego stylu życia i dbania o środowisko naturalne. W kolejnym etapie konkursu Andersa reprezentować będzie Paulina Rutkowska (kl. 3b LO), której wynik był najlepszy w szkole. Niewiele niższe rezultaty uzyskały uczennice Kinga Gapsa (kl. 3a LO) oraz Karolina Szcześniak (kl. 1a LO), zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy i trzymamy kciuki za sukces Pauliny w etapie

     • CYBERPRZEMOC – PROFILAKTYKA I SKUTECZNE REAGOWANIE

      Przezorność i ograniczone zaufanie to zasady, którymi powinien kierować się każdy młody człowiek surfujący w sieci. 04.04.2023r. w Zespole Szkół w Złocieńcu odbyła się prelekcja dla młodzieży, której tematem przewodnim była „Cyberprzemoc”. Prelekcję prowadziły: Prezes Stowarzyszenia ,,Lubię Powiat Drawski” p. Agnieszka Kobryś, psycholog – p. Anna Kolenko oraz pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Drawsku Pomorskim - p. Alicja Kostrzewa. Pogadanka miała na celu uświadomienie ucznio zagrożeń płynących z poruszania się w cyberprzestrzeni. W przebiegu spotkania omówiono szereg zasad bezpieczeństwa, które chronią każdego przed niewłaściwym zachowaniem podczas poruszania się w sieci, gdzie czyha coraz częściej wiele niebezpieczeństw. Uczniowie dowiedzieli się również, na jakie zagrożenia w sieci, mogą być narażeni, a także poznali zasady, którymi powinni kierować się, korzystając

     • SZKOLENIE STRZELECKIE KADETÓW

      28. marca kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół w Złocieńcu szkolili się na terenie koszar 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu #2BZ w zakresie strzelania. Pod okiem doświadczonych instruktorów z jednostki wojskowej zgłębiali tajniki musztry pododdziału z bronią, poznawali obsługę broni, zasady celowania i oddawania strzału, ćwiczyli składanie i rozkładanie broni, ładowanie i rozkładanie magazynków oraz sposoby przemieszczania się z karabinkami . Ponadto trenowali łączne czynności do strzelania na strzelnicy garnizonowej. Kadeci zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas strzelań. Profesjonalny pokaz i objaśnienie poszczególnych elementów szkolenia bojowego służył opanowaniu umiejętności posługiwania się bronią. Duża dynamika akcji w czasie szkolenia strzeleckiego sprawiła, że cele zostały osiągnięte. Kadeci

     • UCZĄ SIĘ BIZNESU, PROWADZĄC WIRTUALNE FIRMY

      Licealiści i branżowcy Zespołu Szkół w Złocieńcu pod kierunkiem certyfikowanych trenerów Branżowych Symulacji Biznesowych w nauczaniu, Grażyny Waneckiej i Marcina Wilińskiego uczą się biznesu, prowadząc wirtualne firmy, w związku z realizacją w roku szkolnym 2022/2023 projektu „Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką”. W ramach przedsięwzięcia 64. uczniów od stycznia 2023 roku korzysta z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych firmy Revas. Na platformie edukacyjnej dostępnej online młodzież podejmuje realne decyzje biznesowe podczas zarządzania wirtualną firmą. Uczniowie w rywalizujących ze sobą grupach biznesowych prowadzą biura podróży, salony kosmetyczne, hotele, sklepy Elektro, jednocześnie podejmują decyzje w zakresie pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalają ceny, marże, rabaty świadczonych usług, dokonują zaku

     • KADETKI MISTRZYNIAMI MAKROREGIONU W BIEGACH NA ORIENTACJĘ 💪👏👍

      18. marca w m. Rudy k. Solca Kujawskiego Dominika Kręc i Paulina Szczurko, kadetki Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu odniosły zwycięstwo na XXX. Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w biegach na Orientację. Dziewczęta zdobyły złote medale w biegu na dystansie średnim, w swoich kategoriach wiekowych (K 20, K 18). Kolejnego dnia, 19. marca, w Przysieku odbyły się zawody w biegu klasycznym na orientację, w którym Paulina Szczurko zdobyła kolejne złoto, a Dominika Kręc po spektakularnej rywalizacji wywalczyła brąz. Zawody odbyły się na terenie wydm śródlądowych, w kompleksie leśnym „Stawy Przysieckie”, o urozmaiconej rzeźbie, w miarę dobrej przebieżności, z rozwiniętą drożnią. Trenerem szkolnej drużyny orientereingu jest nauczyciel wychowania fizycznego , Jan Macul.
      Tekst: Jan Macul

     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W STRZELANIU

      21.03 2023, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny odbył się turniej strzelecki na wirtualnej strzelnicy laserowej, systemie strzelecko-treningowym "Pojedynek". W zawodach wzięło udział 13. uczniów. Konkurencja polegała na oddaniu 5. strzałów do tarczy sportowej. Zawodnicy strzelali w losowanych parach, w systemie brazylijskim. Zawodnik, który dwa razy przegrał, odpadał z dalszej gry.

     • JAKUB, UCZEŃ Z PASJĄ

      Jakub Dębowski, kadet klasy 3. Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu od 4. lat uprawia brazylijskie ju-jitsu. Pasję do sportów walki rozbudził w Jakubie jego wujek , który jest głównym trenerem w klubie ZET/United King Jiu-Jitsu, w Drawsku Pomorskim. To w tym klubie Jakub trenuje od początku swojej kariery pod kierunkiem pana Artura Kamińskiego. Mimo 4. lat treningów, co w sportach walki nie jest długim okresem, Kuba ma już na swoim koncie liczne sukcesy. Uczeń naszego liceum w 2022. roku zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Gnieźnie, w kategorii juniorów. Oprócz tego sukcesu wielokrotnie wygrywał i zdobywał medale na zawodach wojewódzkich i regionalnych. Brawo, Jakubie ! Kibicujemy Ci i życzymy kolejnych sukcesów!

     • REKRUTACJA 2023/2024

      Liceum Ogólnokształcące o profilu matematyczno-biznesowym adresowane jest do miłośników nauk ścisłych, czyli matematyki, fizyki i informatyki, chcących dodatkowo zdobywać umiejętności biznesowe, dzięki grom biznesowym i prowadzeniu wirtualnych firm. Ósmoklasisto, pomyśl o sobie i wystartuj w przyszłość, w klasie nauk ścisłych.

     • REKRUTACJA 2023/2024

      Liceum Ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym pod patronatem naukowo-dydaktycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jest adresowane do miłośników biologii i chemii. W ofercie edukacyjnej Rekrutacji 2023/2024 zwiększona liczba godzin w zakresie rozszerzeń z biologii i chemii jest dobrym startem na studia. Ósmoklasisto, zaprojektuj swoją przyszłość, wstępując w szeregi Andersa.

     • REKRUTACJA 2023/2024

      Nowość! Profil lingwistyczno-turystyczny Liceum Ogólnokształcącego, pod patronatem naukowo-dydaktycznym Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Ósmoklasisto, zaprojektuj swoją przyszłość i wstąp w szeregi Andersa.

     • ETAP WOJEWÓDZKI „OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII”

      Oliwier Oliwko i Jakub Pawlik, uczniowie z klasy 3. Liceum Ogólnokształcącego o profilu lingwistyczno-humanistycznym Zespołu Szkół im. gen. Andersa w Złocieńcu reprezentowali szkołę w etapie wojewódzkim IX edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, która odbyła się 15. marca w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Licealiści rywalizowali z najlepszymi w województwie miłośnikami historii powojennej Polski w latach 1970 – 1990. Organizatorem olimpiady jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pani Ewy Kilian, nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie.

  • Dla uczniów i rodziców

   Wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o szkole, ale baliście się zapytać ;-)
  • Patron i historia szkoły

   Tu możesz dowiedzieć się interesujących rzeczy o naszej szkole od momentu jej powstania po dzień dzisiejszy oraz o sylwetce i drodze życiowej generała Władysława Andersa, patrona szkoły.
  •                                                          GALERIE ZDJĘĆ

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • https://bip.zspzlocieniec.powiatdrawski.pl/
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 36502